E-seminarium: Zwinne środowisko testowe aplikacji webowych

październik 7, 2010 autor: andy
Kategoria: E-seminarium, Wydarzenia 

Zapraszamy na kolejne e-seminarium Polskiej Grupy Scrum, już za dwa tygodnie, 20 października, godzina 13:00. Tym razem tematem jest środowisko testów w projektach agile, które poprowadzi Wiktor Żołnowski.

W prezentacji przedstawione zostanie teoretyczne i praktyczne podejście do automatyzacji testów interfejsu użytkownika aplikacji webowych.

Wiele o automatyzacji testów się mówi, wiele się pisze, mało kto jednak stosuje automatyzację w praktyce. Dlaczego?

Często pada odpowiedź, że stworzenie odpowiedniego środowiska do automatyzacji testów jest zbyt trudne. Nie ma nic bardziej mylnego! Podczas prezentacji zobaczycie w praktyce jak szybko zainstalować i skonfigurować wszystko co jest potrzebne do automatycznego przetestowania Waszej aplikacji.

Oprócz praktycznych przykładów, będzie także obszerna dawka teorii dotyczącej nie tylko automatyzacji testów, ale także tego, jak zwinnie kreować proces wytwarzania oprogramowania, by stosunek jakości do kosztów był jak najlepszy.

Wiktor Żołnowski to zagorzały fan automatyzacji testów. Od kilku lat zajmuje się tematyką testowania oprogramowania, automatyzacji, projektowaniem użyteczności oraz zwinnymi metodologiami wytwarzania oprogramowania. Może pochwalić się udziałem w projektach o różnej wielkości, począwszy od testów stron internetowych, poprzez projektowanie usability, testy, automatyzację testów różnego typu aplikacji webowych, a skończywszy na testowaniu dużych systemów rozproszonych korzystających z bardzo różnych technologi. Jako niemal fanatyczny pragmatyk dąży do tego, by jego praca była jak najbardziej efektywna oraz przyjemna.


Nagranie z e-seminarium znajduje się tutaj.

Komentarze

Dwa komentarze dla postu E-seminarium: Zwinne środowisko testowe aplikacji webowych

    [...] Zapisy na http://www.scrum.org.pl. [...]

  1. Agata ( Wt, 16 listopada 2010 16:16 )
  2. Prosiłabym, o ile to możliwe, o udostępnienie nagrania z powyższego e-seminarium.

  3. Rafał Sereda ( Śr, 23 lutego 2011 17:03 )
  4. Filimik oczywiscie mozna znaleźć na serwisie vimeo http://vimeo.com/17851683

Napisz co myślisz...
jeśli chcesz dodać Twoje zdjęcie do komentarza zdobądź gravatar!