E-seminarium: Alter Game

sierpień 5, 2010 autor: andy
Kategoria: E-seminarium, Wydarzenia 

Zapraszamy na kolejne już e-seminarium Polskiej Grupy Scrum. Tym razem tematem będzie:

AlterGame – plusy (i minusy) wykorzystywania gier symulacyjnych w agile’owym projekcie

W ostatnich latach coraz więcej zespołów (project managerów) IT wybiera Scrum mając nadzieję, że dzięki “zwinnej” metodyce projekt uda się zrealizować lepiej. Oczywiście nie jest to proste (z bardzo wielu względów)… Dlatego będąc efekty(o)wnym Scrum Masterem warto sięgnąć po mniej konwencjonalne/rzadziej stosowane rozwiązania.

Ciekawym narzędziem wspomagającym pełną wyzwań pracę Scrum Mastera są gry symulacyjne.

Gry mogą być wykorzystywane do: przekonania zespołu/szefa/klienta do wykorzystania Scrum zamiast dotychczasowej metodyki, pełniejszego zrozumienia wymagań product ownera, motywowania/integrowania zespołu, rozwiązywania konfliktów i wielu innych (problematycznych) sytuacjach.

Gry symulacyjne mają długą i “barwną” historię. 4000 lat p.n.e starożytni Chińczycy wykorzystywali gry symulacyjne do niezwykle skutecznego edukowania dowódców wojskowych. Młodzi adepci sztuki militarnej mieli możliwość poczucia na własnej skórze konsekwencji swoich dobrych i złych decyzji. Mogli przetestować rozmaite rozwiązania w “bezpiecznym środowisku” – bez ponoszenia wysokich kosztów (życia żołnierzy, etc.). W kolejnych wiekach gry były wykorzystywane do rozwoju intelektualnego (Templariusze XIII w.), optymalizacji procesów wytwórczych w fabrykach (ZSRR, XX w.) a także do poznawania mechanizmów rządzących ekonomią, dziś mogą pomóc w projektach IT.

To e-seminarium poprowadzi Monika Konieczny. Monika jest project managerem, który lubi prowadzić “zwinne” projekty. Doktorantka na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu. W ramach badań naukowych zajmuje się zagadnieniami “miękkimi” w zarządzaniu projektami, zwłaszcza wykorzystaniem gier symulacyjnych do zwiększania efektywności komunikacji w zespole. Interesuje się podróżowaniem po świecie i poznawaniem ludzi, nurkowaniem oraz fotografią.

Aby zapisać się kliknij “Czytaj więcej”.


Uaktualnienie: jest już nagranie z tego e-seminarium.

Uwaga techniczna: pierwsze e-seminarium było przeprowadzone z wykorzystaniem platformy Microsoft Live Meeting co spowodowało, że użytkownicy Maków i Linuxa nie mogli w nim praktycznie wziąść udziału. Ponieważ chcemy, żeby jak najwięcej uczestników mogło wziąść udział w naszych e-seminariach tym razem wykorzystamy inną, bardziej uniwersalną platformę. Mamy nadzieję, że problemów z uczestnictwem z różnych systemów operacyjnych tym razem już nie będzie.

Aby wziąść udział w e-seminarium prosimy o zapisanie się z wykorzystaniem poniższego formularza. Do wszystkich zapisanych osób wyślemy informację jak zalogować się do platformy konferencyjnej.

Komentarze

Dwa komentarze dla postu E-seminarium: Alter Game

  1. Paweł ( Pt, 27 sierpnia 2010 09:07 )
  2. Czy będzie dostępne nagranie z prezentacji?

  3. Andy Brandt ( Pn, 30 sierpnia 2010 10:16 )
  4. Oczywiście, że będzie – ale będzie wystawione z opóźnieniem.

  5. Andy Brandt ( Pt, 10 września 2010 21:10 )
  6. Już jest nagranie z tego e-seminarium. Polecam i zapraszam na następne.

Napisz co myślisz...
jeśli chcesz dodać Twoje zdjęcie do komentarza zdobądź gravatar!